Gdy nie jestem w Parku Disneya, tęsknię za...

22:02

Oglądam właśnie filmik na YouTube jednego z moich ulubionych vloggerów związanych z Walt Disney World i stwierdziłam, że chyba też podzielę się z Wami tym za czym tęsknię, gdy nie jestem w Parku Disneya.Może to trochę dziwny temat, ale bardzo łatwo go zrozumieć jeżeli kiedykolwiek byliście we wspaniałym miejscu, gdzie czuliście się wypoczęci, szczęśliwi i bezpieczni, może były to wakacje, albo krótka wyprawa, może tak czujecie się w swoim domu albo wśród przyjaciół. Ja doświadczam tego uczucia gdy nasza kolejna wyprawa na Florydę się zbliża, kiedy mamy już datę i zarezerwowany hotel. Zazwyczaj robię jakiś kalendarz, na którym możemy odliczać dni do następnego wyjazdu. Zaczynam też powoli planować swoją garderobę, sprawdzamy ubrania Nathana z zeszłego roku, ewentualnie dokupujemy parę butów, z wyprzedzeniem, żeby zdążyć je rozchodzić.
Tym razem musimy też zaopatrzyć Szymona w nową letnią garderobę, buty, czapki, obrania UV itp. Im bliżej wyjazdu, tym więcej oglądamy filmów na YouTube związanych z parkami Disneya. Cała ta otoczka naszych wakacji, bardzo mocno wpływa na chęć bycia tam już teraz, a nie za 39 dni! Za czym najbardziej tęsknię? Oto moja lista, kolejność zupełnie przypadkowa.

1. Mydło w płynie w parkowych łazienkach
Ha! Tego się na pewno nikt nie spodziewał. Mydło w łazienkach na terenie parków o białym perłowym kolorze pachnie jak marcepan, słodki marcepan, albo migdałowy zapach do ciasta. Aż miło myć ręce! Wszystkie parkowe łazienki mają dokładnie to samo mydło, a jego zapach po umyciu rąk utrzymuje się jeszcze jakiś czas. Sama nie wiem, dlaczego jest to tak znaczące wspomnienie. Podobno węch i wspomnienie zapachu najmocniej wpływa na przywoływanie wspomnień. Walt Disney World pełen jest specyficznych zapachów, a łazienkowe mydło w płynie jest dla mnie, zdecydowanie jednym z najsilniejszych wyzwalaczy.

2. Powrót do Wioski Polinezyjskiej, czyli naszego ukochanego hotelu
I tu znowu dużo ma to wspólnego z zapachem. W resorcie polinezyjskim po godzinie 18 wszędzie zapalane są pochodnie, a ich zapach unosi się w powietrzu aż do rana. Jest w nich coś niesamowicie ciepłego i wspaniale rozgrzewającego moje serce za każdym razem gdy wysiadamy z autobusu z lotniska. Wspaniałe uczucie, móc znowu zobaczyć lobby hotelu oświetlonego pochodniami i poczuć zapach małego jeziorka przy wejściu i pochodni oświetlających drogę.

3. Przejażdżki kolejką jednoszynową - monorail
Monorail to nasz ulubiony środek transportu na terenie Walt Disney World. Jeżdżą szybko i często, zawsze można znaleźć sobie miejsce, nie trzeba składać wózka i nie wpływają na naszą podróż korki. Ja w ogóle zawsze bardzo lubiłam pociągi więc nic dziwnego, że tęsknię za monorail. Przedziały mają również bardzo specyficzny zapach, ale nie zawsze jest on przyjemny. Oczywiście ważne są również widoki, a podczas jazdy kolejką możemy obserwować wszystko z zupełnie innej wysokości i perspektywy. Gdy drzwi kolejki zamykają się, można usłyszeć ostrzeżenie w języku angielskim i hiszpańskim, które od wielu lat jest frazą, którą fani parku znają na pamięć. Możecie ją usłyszeć na filmiku poniżej.
4. Rice Krispies Treats
Taka prosta i słodka przekąska i na początku troszkę przeze mnie zaniedbana. Muszę przyznać, że należy do moich ulubionych słodkości w Parkach. Preferuję te bez czekolady czy innych ozdób, wolę najprostsze opcje. A zdarzyło mi się je także zrobić w domu, na spotkanie z koleżankami.5. Poznawanie nowych ludzi
I tu trochę różnimy się z Nathanem, on nie przepada za poznawaniem nowych ludzi. Ja wręcz odwrotnie, wykorzystam każdą okazję aby nawiązać nową znajomość. Staram się zawsze bardzo szybko przestawiać na amerykańską uprzejmość. W Szwecji, gdzie mieszkamy już ponad 5 lat, ludzie nie są zbyt przyjaźni na ulicy, nie nawiązują kontaktu wzrokowego i rzadko się do siebie odzywają. W USA jest troszkę inaczej, szczególnie w mniejszych społecznościach. Mijając gościa hotelowego w drodze po poranna kawę często można usłyszeć miłe przywitanie, zapytanie o samopoczucie itp. Bardzo podoba mi się taka tradycja i kultura. Staram się zachowywać podobnie i swobodnie rozmawiać z ludźmi w parku czy w hotelowej restauracji. Nasz synek Szymon jest świetnym katalizatorem takich spotkań, jest zawsze bardzo uśmiechnięty i przyjazny i ludzie często go zaczepiają. Jak widać na poniższym zdjęciu - czasami nawet przesiadał się z naszego stolika, do obcych, bardzo miłych, ludzi.6. Jedzenie
Tu chyba nie trzeba wiele tłumaczyć, jedzenie którego nie muszę sama gotować zawsze bardziej mi smakuje. Od naszej drugiej wyprawy staramy się za każdym razem odwiedzić jakąś nową restaurację, posmakować nowej kuchni. Najczęściej nasze posiłki jemy w restauracjach Quick Service, ale prawie każdego dnia staram się również zarezerwować stolik w restauracji na trochę spokojniejszy posiłek. Jedną z naszych ulubionych restauracji jest na przykład - Jungle Navigation Co. Ltd. Skipper Canteen w Magicznym Królestwie, czy Yak & Yeti w Królestwie Zwierząt. Tęsknię za tymi pierożkami ze zdjęcia poniżej...
7. Magiczne Królestwo

Pierwszy park, który odwiedzamy zaraz po przyjeździe to oczywiście Magiczne Królestwo. Jest to dla mnie niezapomniane wspomnienie i przeżycie, za każdym razem gdy wchodzimy do Magicznego Królestwa a w oddali pojawia się Zamek Kopciuszka. Zawsze staram się zrobić zdjęcie tego momentu, bo za każdym razem czuję, że to wyjątkowy widok. Zapachy ze sklepów na Main Street USA, muzyka, tłum ludzi i żar z nieba, kolejka do Starbucksa, wszystko jakoś składa się w jedną, magiczną całość!
8. Photo Pass

Wykupienie przepustki Photo Pass pozwala na zrobienie sobie zdjęcia w każdej lokacji obsługiwanej przez fotografa. Oczywiście w obecnych czasach każdy z nas ma bardzo dobry aparat fotograficzny w telefonie, jednakże czasem warto pozować wspólnie do zdjęcia i niczym się nie martwić. Wszystkie zdjęcia można później ściągnąć ze strony Disneya. Zdecydowanie wykorzystujemy obecnie tą przepustkę do maksimum i dajemy się fotografować wiele razy w każdym parku. Jedno z moich ulubionych zdjęć z Photo Pass poniżej.
Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis Wam się podobał. Ciekawa jestem co myślicie!

You Might Also Like

2 komentarze

Popularne posty

Dołącz na Facebooku

Flickr Images