Fast Pass Plus - czyli jak unikać kolejek w parku!

13:50


Co to jest FastPass+?

Przepustka FastPass+ (FP+) pozwala na ominięcie kolejki do danej atrakcji, przedstawienia czy spotkania z postaciami. Przepustka jest w parkach Disneya darmowa, wlicza się w cenę biletu i jest zintegrowana z twoją bransoletką Magic Band lub biletem-kartą.

Jak działa FastPass+?

Rezerwacja
Obecnie w World Disney World na Florydzie, przepustki FP+ są wirtualne, oznacza to że nie otrzymasz papierowego biletu, który umożliwi Ci ominięcie kolejki. Takie bileciki nadal funkcjonują w Disneylandzie. System FastPass+ pozwala na zarezerwowanie trzech przepustek dziennie, nawet zanim zaczną się twoje wakacje.

  • Jeżeli mieszkasz w hotelu należącym do Parków Disney - możesz rezerwować z 60 dniowym wyprzedzeniem.
  • Jeżeli mieszkasz poza posiadłością Disneya - możesz rezerwować z 30 dniowym wyprzedzeniem.

Przysługują ci 3 przepustki dziennie, wszystkie w jednym parku. Po użyciu wszystkich trzech przepustek, możesz zarezerwować kolejne (pojedynczo) w tym samym bądź innym parku. Niestety liczba przepustek na atrakcje jest limitowana, więc może się okazać, że po zużyciu trzech pierwszych, nie ma już przepustek na atrakcje, która cię interesuje. System brzmi dość skomplikowanie i będzie go łatwiej zrozumieć na przykładzie.

Planujesz dzień w Magicznym Królestwie. Niektóre atrakcje są bardziej oblegane od innych, wybierasz więc te kolejki, które są najdłuższe i warto je ominąć. Udaje ci się zarezerwować Splash Mountain o 10:15, spotkanie z Elsą o 15:00 i Peter Pan Flight o 17:30. Tym sposobem zużywasz swoje trzy przepustki. Natychmiast po wejściu na Peter Pan Flight, możesz przez aplikacje na telefonie zarezerwować kolejny FastPass+ w Magicznym Królestwie albo innym parku. Masz akurat szczęście i Seven Dwarfs Mine Train jest dostępny o 19:00. Po wejściu na tą atrakcję możesz zarezerwować kolejną przepustkę, itd.


Oczywiście to tylko przykład, ponieważ w rzeczywistości atrakcje i spotkania, które są popularne nie będą dostępne w godzinach popołudniowych kiedy rezerwujesz je tego samego dnia. Jak wspomniałam wcześniej, przepustki na każdą atrakcję są limitowane, dlatego najlepiej jest rezerwować jak najwcześniej.

Używanie
Atrakcje na których FastPass+ jest dostępny, mają dwa wejścia: stand-by i fastpass. Gdy mamy przepustkę, podchodzimy do wejścia fastpass gdzie obsługa zeskanuje naszą bransoletkę Magic Band, albo nasz bilet - kartę. Kolejny punkt, gdzie nasze przepustki będą sprawdzane znajduje się pod koniec kolejki i jest tam po to, aby wyeliminować możliwość wepchnięcia się do kolejki gości bez przepustek.


Jak zarezerwować FastPass+?

Przepustki można zarezerwować na stronie parku Disneya, po zalogowaniu się na konto, oczywiście gdy mamy zarezerwowane wakacje i przepustki są dostępne (wspomniane wcześniej 30 i 60 dni wyprzedzenia). Najłatwiej zarezerwować je przez aplikację My Disney Experiance. Jeżeli jesteśmy w parku a nie mamy dostępu do telefonu - możemy podejść do specjalnego kiosku a obsługa pomoże nam zarezerwować przepustkę, jeżeli potrzebujemy pomocy. W hotelach można również poprosić o pomoc concierge.

Jak działa system poziomów?

Niestety jak by było mało komplikacji, w trzech (z czterech) parkach występuje system poziomowania atrakcji. Oznacza to w uproszczeniu, że atrakcje które są bardziej popularne będą mniej dostępne.
W Magicznym Królestwie, możemy użyć trzech przepustek na każdą atrakcję. Jednakże w Epcot, Studio Hollywood i Królestwie Zwierząt, atrakcje będą podzielone na grupę, gdzie możemy użyć tylko jednej przepustki i grupę gdzie możemy użyć dwóch. Znów będzie nam łatwiej zaobserwować to na przykładzie.

Wybieramy się do Królestwa Zwierząt i chcemy zarezerwować nowe atrakcje w świecie Pandory: Na'vi River Journey i Flight of Passage oraz zobaczyć przedstawienie Król Lew. Niestety dwie pierwsze atrakcje należą do tego samego poziomu i nie mogą być zarezerwowane w tym samym czasie. Wybieramy zatem Flight of Passage (Na'vi River trzeba będzie odwiedzić innego dnia, albo, co bardzo mało prawdopodobne - polować na czwartą przepustkę). Z pierwszego poziomu wybieramy więc Flight of Passage, z drugiego poziomu Króla Lwa oraz Kilimanjaro Safari
(zamiast Na'vi River).

Na czerwono zaznaczyłam atrakcje z długimi kolejkami.


Dodatkowe przepustki FastPass+

Na początku 2018 roku, rozpoczęto testowy program dodatkowych odpłatnych przepustek. Program ten jest oferowany gościom, którzy zatrzymują się w hotelach na terenie Parków Disney, na poziomie Club. Więcej o poziomie Club napiszę w osobnym artykule.

Za odpłatą w wysokości 50$ + podatek od osoby, na dzień otrzymamy:
  • Trzy dodatkowe przepustki dziennie.
  • Jeżeli posiadamy Park Hopper, możemy dokonać tych rezerwacji w różnych parkach.
  • Rezerwacji możemy dokonać z 90 dniowym wyprzedzeniem (a nie 60)
  • Dodatkowe przepustki mogą być użyte na więcej niż 1 atrakcję z poziomu pierwszego.
  • Lepsze miejsca na wieczornych pokazach/przedstawieniach.

Nie wiadomo czy ten program się przyjmie powszechnie, ale na pewno wzbudza on wiele kontrowersji.

To tyle na temat szybkich przepustek. Jeżeli macie jakieś pytania, z chęcią na nie odpowiem.


You Might Also Like

2 komentarze

  1. Super, że w różnych miejscach na świecie przestrzega się tak ważnych zasad. Myślę, że to fajna informacja dla osób, które podróżują z dzieckiem. My ogólnie w tym roku jeszcze odpuszczamy wakacje, ale na pewno bardzo chętnie zaplanujemy coś za rok lub dwa. Chcielibyśmy pojechać na Florydę i planujemy podróż razem ze stroną https://floryda.pl/ , ponieważ można tutaj znaleźć wiele informacji, które przez te 1-2 lata nie powinny się zmienić, dlatego można myśleć już na ten moment o tej podróży. Polecam Wam spełniać marzenia!

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty

Dołącz na Facebooku

Flickr Images